Zábavné šarády – 3. miesto v kategórii Hry v ankete 4ka AndroidCode 2017

Aplikácii odovzdalo svoj hlas
0
ľudí

z celkového počtu
0
hlasujúcich

Popis aplikácie

Hra „Zábavné šarády“ podobne ako spoločenská hra Activity – je určená pre väčší počet hráčov (ideálne viac ako 3).  Pravidlá možno rôzne upravovať, popíšeme jeden z možných spôsobov hrania.

Hráči sa rozdelia do skupín po dvoch (minimálne 2 skupiny). V každom kole je vyžrebovaná aktivita (slovný opis, kreslenie, pantomíma) a slovo (podľa výberu náročnosti buď 3, 4 alebo 5 bodové), ktoré sa snaží súťažiaci svojmu kolegovi z tímu slovne opísať, nakresliť alebo ukázať pantomímou. Ak kolega z tímu slovo uhádne, pripíšu sa ich tímu body.

Activity – slovný opis – je potrebné slovne opísať vyžrebované slovo. Nie je však povolené použiť slovotvorný základ slova.

Activity – kreslenie – do našej aplikácie alebo na papier je potrebné nakresliť obrázok, z ktorého by mal kolega z tímu uhádnuť slovo. Nie je povolené písať text do obrázku.

Activity – pantomíma – je potrebné pantomímou predviesť dané slovo, aby ho kolega z tímu uhádol. Nie sú povolené žiadne slovné komentáre.

Na vykonanie aktivity je vyhradený čas (dá sa zmeniť v nastaveniach). Ak sa slovo do tohto času neuhádne, body nemožno tímu prideliť. Vyhráva tím, ktorý ako prvý dosiahne potrebnú bodovú hranicu (dá sa nastaviť v nastaveniach).

Niektoré náhodne vyžrebované kolá (dá sa vypnúť v nastaveniach) hádajú všetci súťažiaci (všetky tímy). Tím, ktorý uhádne, dostáva body. Ak uhádne iný tím než ten, ktorý slovo ukazoval, zároveň sa pripíšu 2 body tímu, ktorý slovo ukazoval (ako odčinenie za správne predvedenú aktivitu).

Aplikácia obsahuje databázy slov v týchto jazykoch:
slovenčina, čeština, angličtina, nemčina, ruština, maďarčina

Výsledky kategórie

1. miesto – Kvíz o Slovensku

4 287 hlasov
47%

2. miesto – Diggy’s Adventure
1 446 hlasov
16%

3. miesto – Zábavné šarády
848 hlasov
9%

Partneri ankety